moda

Najwięksi projektanci mody

Projektowanie mody polega na jak najlepszym wykorzystaniu własnej kreatywności i umiejętności. Jest to coś, czym cieszą się ludzie w każdym wieku i pokolenia. Jeśli więc uwielbiasz być kreatywny i pasjonujesz się modą, kariera w projektowaniu mody będzie dla Ciebie najlepsza.

Oto lista pięciu znanych projektantów mody, którzy zainspirują Cię swoimi historiami sukcesu.

  1. Coco Chanel

Coco Chanel

Znana z ponadczasowych wzorów, garniturów ze znakami towarowymi i małych czarnych sukienek, słynna projektantka mody, Coco Chanel to prawdziwy uosobienie kreatywności. Jest kobietą stworzoną przez siebie.

Chanel wychowała się w sierocińcu i uczyła szyć. Miała drobną karierę jako piosenkarka przed otwarciem swojego pierwszego sklepu z ubraniami w 1910 roku.

W roku 1920 wprowadziła swoje pierwsze perfumy z naturalnych ekstraktów i sztucznej esencji o nazwie Chanel nr 5 na całym świecie, aw 1926 roku zaprojektowała i wprowadziła „Little Black Dress”, która została później nazwana przez Francuzów „Chanel’s Ford” Moda.

Coco Chanel jest znana głównie z wprowadzania koncepcji używania dzianin dżersejowych do tworzenia i upiększania odzieży damskiej bielizny.

Chanel jest jedynym projektantem mody, który przedstawia listę 100 najbardziej wpływowych ludzi XX wieku w magazynie Time. Dziś Chanel jest jedną z najlepszych marek modowych na świecie.

  1. Georgio Armani

Giorgio Armani

Georgio Armani, włoski projektant mody, jest znany z wyjątkowości, elegancji i stylu w linii mody. Oprócz odzieży poszerzył horyzonty firmy o perfumy z unikalnymi zapachami, hotelami, restauracjami i kawiarniami na całym świecie.

Rozpoczął karierę w sklepie odzieżowym La Rinascente, gdzie asystował fotografowi przy aranżacji okna.

Następnie, w latach 70., po opanowaniu rzemiosła, Giorgio zaczął freelancing w projektowaniu nowej mody i wysyłaniu ich do innych producentów odzieży. Z biegiem czasu założył własną markę w 1975 roku.

Później, w 1979 roku, Georgio założył Giorgio Armani Corporation. Począwszy od odzieży, bielizny, strojów kąpielowych i akcesoriów dla kobiet i mężczyzn, firma rozszerzyła się na wprowadzenie Armani Junior, Armani Jeans i Emporio Armani, które składały się z bardziej stylowych produktów w przystępnych cenach.

Armani wywarł również ogromny wpływ na Hollywood, projektując kostiumy dla aktorów takich jak Penelope Cruz, Anne Hathaway i Megan Fox itp. W ponad 100 filmach.

  1. Calvin Klein

Calvin Kleine

Calvin Klein, najmłodszy projektant mody, który znalazł się na liście najlepiej ubranych ludzi, jest znany na całym świecie ze swojej ekstrawagancji w branży mody.

Wszystko zawdzięcza matce, która zaszczepiła mu miłość do sztuki i mody. Calvin rozpoczął swoją karierę jako samotnik, który sam nauczył się szkicować i szyć.

Calvin zawsze wiedział, że chce zostać projektantem mody. Zawsze marzył o założeniu własnej firmy modowej. W tym celu pracował nawet w sklepie spożywczym swojego ojca, aby zarobić dodatkowe pieniądze.

W roku 1968 Klein założył własną firmę Calvin Klein Ltd., a jego przyjaciel był partnerem biznesowym. W roku 1973 Klein zdywersyfikował linię produkcyjną swojej firmy i pochłonął inne działy, takie jak odzież sportowa itp. I urodziła amerykańską odzież rekreacyjną.

Znany jest także ze swojej linii odzieży męskiej i damskiej. Projektuje także kolekcje domowe, zapachy i kosmetyki.

Calvin Klein otrzymał kilka wyróżnień:

Została wyróżniona nagrodą Coty przez prasę modową w 1973, 1974 i 1975 roku
Uderzył hat-tricka w prestiżową nagrodę Coty Awards od 1973 do 1975 roku, stając się najmłodszym projektantem, jaki kiedykolwiek osiągnął ten wyczyn
Otrzymał trzy nagrody od Councils of Fashion Designs of America w 1981, 1983 i 1993 roku
W 1983 r. Klein znalazł się na międzynarodowej liście najlepszych ubrań
W 1996 roku znalazł się na liście 25 najbardziej wpływowych Amerykanów, opublikowanej przez Times Magazine
  1. Donatella Versace

Donatella Versace, projektantka mody

Renomowany projektant mody Donatella Versace odziedziczył Versace Empire od swojego brata, a później wydał własną wytwórnię – Versus. W lutym 2001 roku Donatella wypuściła swój własny zapach o nazwie Versace Woman.

Na jej arenie, Versace przeniósł się poza odzież, aby dołączyć akcesoria, wyposażenie domu i hotele, przekształcając Versace w kompletną markę stylu życia.

W 2008 roku została honorowym przewodniczącym londyńskiego Fashion Fringe, oceniając przyszłe talenty projektantów. W listopadzie 2012 roku wyznaczyła kwitnącego irlandzkiego projektanta JW Andersona, aby stworzyć kolekcję kapsułek dla etykiety Versus.

Versace osiągnął wiele w branży modowej. Niektóre z jej osiągnięć są wymienione poniżej:

W 2007 roku Versace został wprowadzony do „Rodeo Drive Walk of Style”. W październiku tego roku gwiazda pop, Prince, zaprezentowała jej nagrodę „Fashion Group International Superstar Award”
W 2010 r. „Versace” został nominowany do nagrody „VH1 Do Something With Style” za dostarczanie dzieciom artykułów artystycznych
  1. Rohit Bal

Słynny projektant mody Rohit Bal Swoją karierę rozpoczął w 1986 r. od swojego brata Rajiva Bala w New Delhi, a później w 1990 r. założył własną pierwszą niezależną kolekcję.

Lista klientów Beli to Uma Thurman, Cindy Crawford, Pamela Anderson, Naomi Campbell i Anna Kournikova. Swatch Group sponsoruje większość pokazów mody Bal w Indiach, Nowym Jorku, Paryżu i Singapurze.

Od 2001 r. Jest także ambasadorem marki Omega SA. Najbardziej znany jest z wykorzystywania motywów Lotus i Peacock.

Możliwość komentowania Najwięksi projektanci mody została wyłączona